Starostlivosť o nohy


Domáca starostlivosť o nohy by mala byť samozrejmosťou. Nenahrádza však profesionálnu starostlivosť o nohy. Doma si nohy ošetrujeme za pomoci pilníka na nohy. Volíme vždy jemnejší pilník aj keď máme hrubšiu pokožku na chodidlách. Silné a razantné pilníkovanie, prípadne orezávanie hrubej pokožky vedie iba k opätovnej nadmernej tvorbe zhrubnutej kože.

Na sucho si pokožku zahladíme tak, aby na nej ostala ochranná vrstva (tj. nepilníkujeme " do ružova"). Hrubú kožu viac menej iba zabrúsime, aby nebola drsná. Potom si nohy namočíme do nádoby s vodou. Pre domáce použitie je vhodná aj masážna vanička s perličkovým kúpeľom. Do vody pridávame soľ do kúpeľa, ak však máte sklon k veľmi suchej pokožke použite radšej mastnejšie kúpeľové prípravky, aby sa noha veľmi nevysušila. Nohy ponoríme do príjemne teplej vody ( nikdy nie veľmi studenej alebo veľmi horúcej vody). Necháme odmočiť cca 20 minút a nanesieme peeling na nohy, ktorým si nohy jemne premasírujeme a odstránime zvyšky suchej kože aj na prstoch a chrbte nohy. Môžete peeling použiť aj na predkolenie. Nohy následne poriadne opláchneme a natrieme maskou na nohy. Takto pripravené nôžky dajte do igelitového sáčika a zabaľte do froté uteráka, aby Vám bolo príjemne teplo na nôžky. Oddychujte takto cca 15 minút. Potom zábal odstráňte, zvyšky masky utrite servítkou a nohy natrite jemnou vrstvou ošetrujúceho krému.

Toto môžete opakovať 1 krát do týždňa alebo podľa potreby. Peeling a pilníkovanie pokožky však robte maximálne 1 krát do týždňa, aby ste si nespôsobili veľkú tvorbu hrubej pokožky.